Prawo Jazdy Kategorii AM Rzeszów

Motorower

Rzeszów | Przeworsk | Gniewczyna

Prawo jazdy kategorii AM stwierdza posiadane uprawnienia do kierowania:

  • motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h).
  • czterokołowcem lekkim (pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h).

Minimalny wiek do kierowania pojazdami kategorii AM wynosi:

14 lat

Pojazd szkoleniowy:

Junak 901


Podstawowe informacje

Przed zapisaniem się na kurs należy:

  • należy wykonać badania lekarskie. Istnieje możliwość wykonania badań w OSK EFEKT
  • z badaniami należy udać się do Starostwa Powiatowego/Wydział Kominikacji w celu założenia Profilu Kandydata na Kierowcę i uzyskania numeru PKK.
  • ze zdobytym numerem PKK, udać się do OSK EFEKT w celu rozpoczęcia kursu.

Opis kursu

  1. Szkolenie obejmuje 10 godzin zajęć teoretycznych i 10 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne obejmują jazdę w ruchu miejskim oraz ćwiczenia na placu manewrowym (4 manewry w przypadku kat. AM).
  2. Po ukończeniu kursu przeprowadzany jest egzamin wewnętrzny w OSK.

Prawo jazdy kategorii AM Rzeszów w OSK Efekt

Prawo jazdy kategorii AM Jest to idealnym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy chcą nabyć doświadczenie w ruchu drogowym przed przesiadką na większe pojazdy. Posiadanie prawa jazdy AM ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest to świetna okazja do nauki podstawowych zasad ruchu drogowego oraz zdobycia praktycznych umiejętności kierowania pojazdem. Dla młodych osób jest to również szansa na zwiększenie samodzielności oraz mobilności, szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do komunikacji publicznej jest ograniczony.

Kurs na prawo jazdy kategorii AM w OSK Efekt obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. Program teoretyczny zapewnia solidne podstawy dotyczące zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa oraz obsługi pojazdu. Zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, pozwalają na praktyczne opanowanie umiejętności kierowania motorowerem lub lekkim czterokołowcem.

Kurs prawa jazdy kategorii AM w OSK Efekt to nie tylko nauka i zdobycie uprawnień. To także możliwość dołączenia do społeczności młodych kierowców i wymiany doświadczeń. Zapraszamy do zapisów na kurs prawa jazdy AM do OSK Efekt w Rzeszowie.