Prawo Jazdy Kategorii A2 Rzeszów

Motocykl od 18 lat

Rzeszów | Przeworsk | Gniewczyna

Prawo jazdy kategorii A2 stwierdza posiadane uprawnienia do kierowania:

  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, A1,
  • motocyklem mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg,
  • motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW.

Minimalny wiek do kierowania pojazdami kategorii A2 wynosi:

18 lat

Pojazd szkoleniowy:

Honda CB 500F


Podstawowe informacje

Przed zapisaniem się na kurs należy:

  • należy wykonać badania lekarskie. Istnieje możliwość wykonania badań w OSK EFEKT
  • z badaniami należy udać się do Starostwa Powiatowego/Wydział Kominikacji w celu założenia Profilu Kandydata na Kierowcę i uzyskania numeru PKK.
  • ze zdobytym numerem PKK, udać się do OSK EFEKT w celu rozpoczęcia kursu.

Opis kursu

  1. Szkolenie obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne obejmują jazdę w ruchu miejskim oraz ćwiczenia na placu manewrowym (przygotowanie do jazdy - przemieszczanie motocykla; slalom wolny - łuki w kształcie cyfry osiem; slalom wolny - slalom pomiędzy bramkami; slalom szybki - średnia prędkość min. 30 km/h; ominięcie przeszkody - prędkość min. 50 km/h; ruszanie na wzniesieniu),
  2. Po ukończeniu kursu przeprowadzany jest egzamin wewnętrzny w OSK.

Nasza Galeria

Prawo jazdy kategorii A2 Rzeszów w OSK Efekt

OSK Efekt w Rzeszowie, dzięki profesjonalnemu podejściu do nauczania, nowoczesnej flocie pojazdów oraz doświadczonej kadrze instruktorów, jesteśmy w stanie zapewnić kursantom nie tylko wysokiej jakości przygotowanie do egzaminu, ale również niezapomniane wrażenia i pasję do motocyklizmu.

Decydując się na kurs kategorii A2 w OSK Efekt, kandydaci otrzymują kompleksowe szkolenie, które pozwoli im zdobyć upragnione uprawnienia. Nasz kurs A2 obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. Rozpoczynamy od szkolenia teoretycznego, które przygotowuje kursantów do rozumienia podstawowych przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznej jazdy oraz budowy i obsługi motocykla. Wiedza ta stanowi podstawę zachowania bezpieczeństwa na drodze, a my przykładamy do niego ogromną wagę.

Część praktyczna kursu prowadzona jest na placu manewrowym, wyposażonym w potrzebne przeszkody, które symulują realne warunki drogowe. To tutaj kursanci spędzają wiele godzin, ucząc się podstawowych i zaawansowanych technik jazdy, od ruszania, przez zmianę biegów, po precyzyjne manewrowanie i hamowanie awaryjne. Nasze motocykle są idealnie dopasowane do potrzeb uczących się - są to modele spełniające wymagania kategorii A2, co gwarantuje, że zdobywane umiejętności bezpośrednio przekładają się na rzeczywiste doświadczenia na drodze.

Zapraszamy do zapisów na kurs!